Kalucsni (Színdarab)
Az erdélyi magyar irodalom szerzője a darab 2009ben keletkezett.
Megírásanután 1 évtizeddel került színpadra a Nyíregyházi Móricz Zsigmond színház is játszotta.
Témája a közelmúlt a szocialista diktatúrák amelyek Közép-Kelet Európát jellemezték a téma irodalmi feldogozotsága alacsony szintű a rendszerváltásokat hamar feledés követte.
Az idő az 1980as évek a helyszín egy Erdélyi város akár Kolozsvár is lehet.
A középpontban egy házaspár áll akik eltitkolják kamasz lányuk elől hogy el akarják hagyni az országot ebben az időben ez illegálisnak számított ezért az alap helyzet a titkolózás.
Az útlevél megszerzéséhez rögös út vezet a helyzetet bonyolítja egy szerelmi háromszög az ismétlődő házkutatások és a titkosszolgálat szaglászása végül a házaspár megalázó kompromisszumot köt.
Az útlevél ért és a szabadulásért cserébe oda dobják lányukat Veress elvtársnak a kommunista vezetőnek mellékszereplő a nagymama aki a múlt feltárásában segít így megtudhatjuk hogy mind 3 generációnál megismétlődnek a tragédiák és szenvedések.
A darabot végzet drámának is tekinthetjük mert ugyan azok a fordulatok ismétlődnek és minden mozzanat előre vetíti a tragikus véget.
Azon művek sorába tartozik amelyek az 1930as évektől kezdve igyekeznek megmutatni a diktatúra természetét pl: George Orwell 1984 című műve